Zkušenost s MOOC

K zhodnocení jsem si zvolila kurz How to Build a Startup na stránkách Udacity. Tento kurz jsem si vybrala, protože bych v budoucnu měla možná zájem o vytvoření vlastního startupu a proto bych chtěla nasbírat nějaké informace, abych věděla, na co se připravit a jak se do toho pustit.

Zpočátku jsme měla problém zorientovat se v samotném Udacity, nemohla jsem najít jednotlivé lekce a nevěděla jsem, jak se v nich pohybovat. Nejdéle mi trvalo, než mi došlo, že nejdřív musím dokončit kapitolu jedna, abych se dostala na kapitoly druhé. To mi přišlo poněkud nešťastné – ráda postupuji podle svého uvážení a jasně stanovené struktury mi nepřijdou úplně fajn. Hlavně se také ráda dívám, co mě dál čeká a podobně. Ale to jsem rychle překonala a pak už mi přišla manipulace s kurzy snadná.

Kurz je prezentován formou videí – většina z nich je velmi krátká, do pěti minut. Právě krátkost videí mi přijde vhodná, udrží studentovu pozornost, nepřetěžuje ho. Videa poskytují právě tolik informací, aby obohatily studentův repertoár, ale aby jej nezahltily.

Co na kurzu velmi oceňuji je jeho strukturovanost. První lekce je spíš taková úvodní, představovací. V ní vedoucí kurzu vysvětlí, jak kurz bude probíhat, jak by měli studenti postupovat, k čemuž dodá i tipi na to, co by si měl student přečíst a jaké úkoly by si měl spíš sám pro sebe plnit.

Samotný obsah začíná až od druhé lekce. Vyučující vysvětluje širokou pletoru témat týkající se startupu – od historie, přes strategie až těžko říct kam, nedostala jsem se dál než do druhé kapitoly.

Jednotlivé části kapitoly jsou prokládány otázkami na zamyšlení se, nejsou povinné, spíš mají přimět studenta k aktivitě, aby se opravdu zamysleli nad tím, co ví a jak by získané znalosti mohli uplatnit.

Ráda bych kladně ohodnotila i samotného vyučujícího, který je důležitou součástí videí, a jeho příjemné vystupování a velmi dobrý projev. Vyučující má příjemný hlas a je vidět, že o tématu něco ví, že má co by mohl předat dál.

Celkově bych zhodnotila kurz jako velmi zdařilý a přínosný. Struktura je přehledná, videa dobře zpracována, téma dobře předáno. Určitě jej plánuji dokončit, protože si myslím, že informace, které poskytuje, by mi k něčemu mohly být. 🙂

Příspěvek vytvořen 16

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek