VR aplikace – Ingress

V rámci tohoto úkolu jsem se rozhodla představit aplikaci Ingress od známé společnosti Niantic, vývojářů poslulého fenoménu Pokemon GO.

V rámci hry se hráč stává agentem, jehož úkolem je sbírat jistou hmotu, se kterou může následně konat různé akce, jako osbazovat body na mapě. Hra funguje tak, že se uživatelovi  zobrazuje na mobilním zařízení reálná mapa světa, místo, kde se konkrétně nachází. S touto mapou, obohacenou o speciální, vyznačné body, následně interaguje. Těmito speciálními body jsou zajímavá místa jako památky, sochy, zajímavé graffiti a podobně.

Tato místa je možná obsadit, tedy za pomoci rezonátorů je obsadit, přičemž po použití 8 rezonátorů je vytvořen portál, který hráči dá body a stejně tak i jeho frakci, ke které se přihlásil. Jsou to dvě „nepřátelské“ skupiny lidí, které proti sobě „bojují“. Pro více informací o příběhu hry doporučuji shlédnout toto video.

Dosah hráče je omezen a proto, pokud chce obsadit další významná místa, musí se k ním dostatečně přiblížit – a to po svých, musí k němu prostě dojít.

Přínos vidím především v použitívání mladší generací – mohou se za pomoci této aplikace seznámit s památkami a dalšími zajímavými místy. Hra obsahuje vytvořené trasy, které mapují např. historické linky daného města, kratší popisy jednotlivých míst (využívání prvků gamifikace) a podobně. Dále za kladné pokládám především nutnost vyjít do reálného světa, tedy ven a opravdu chodit, aby hráč získával body. Stejně tak je občas nutné komunikovat s ostatními lidmi ze stejné frakce, což může potvořit budování nových vztahů.

Analýza:

Příspěvek vytvořen 16

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek