Virutální učitel

Jelikož jsem nemohla najít žádnou pořádnou definici toho, co to „virtuální učitel“ je, budu vycházet z tohoto článku. Virtuálním učitelem je tedy v mém pojetí nějaká osoba, nejčastěji s učitelským pozadím, která nabízí své pomocné služby přes internet a pomáhá s webináři apod.

Za předpokladu, že tento pojem chápu správně, musím říct, že se mi představa neznámé osoby, ač by měla osvědčení o tom, že je schopná a spolehlivá, která by mi pomáhala s mým webinářem úplně nelíbí. Je to především proto, že se na ni nedokážu pak úplně spolehnout, nevím, co bych měla očekávat. Navíc pokud budu spolupracovat s osobou, kterou aspoň trochu znám, je větší pravděpodobnost, že naše spolupráce bude fungovat.

Pokud by bylo nutné využít služeb virtuálního učitele, zřejmě bych mu svěřila nějaké menší, méně podstatné úkoly – opravy úkolů v případě internetových kurzů, sbírání otázek u webinářů atd. Zároveň bych ale měla pořád potřebu jej kontrolovat, protože jsem asi přirozeně nedůvěřivá vůči cizím lidem.
Co bych jim opravdu nesvěřila, tak je tvoření videí, nebo přednáška, opravu důležitých úkolů a podobně. Nejen že onu osobu neznám, ale hlavně toto je něco, co bych si chtěla sama ohlídat, i kdybych osobu znala. Je to můj projekt a chci jej sama předávat.
Je možné, že bych si časem na osobu virtuálního učitele zvykla a postupně bych jim začala svěřovat více práce ze svého kurzu/webináře. Určitě bych si ze začátku jejich práci kontrolovala, projížděla si jejich opravy úkolů.

Příspěvek vytvořen 16

Jeden komentář u “Virutální učitel

  1. Hmm… pokud by to byl online připojený učitel, tak je otázka, zda by to neměl být právě ten odborník, který bude moci své know-how distribuovat většímu množství osob. A pokud stroj, pak bychom mu asi svěřili ty menší nebo běžně se opakující kousky. Co myslíte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek