Webinář – kreativní práce s informacemi

V případě, že bych snad někdy měla vést webinář a mohla si vybrat téma, mluvila bych nejspíše o kreativní práci s informacemi, především pak o myšlenkových mapách. Rozhodla bych se tak proto, protože jsem toto téma již jednou jako přednášku zpracovávala a tudíž o něm mám alespoň nějaké povědomí. Zároveň si myslím, že je to něco, co by mohlo posluchačům pomoci se zpracováváním informací jinak, než jen lineárně, jako text.

Pro webinář jsem vytvořila prezentaci, kterou můžete nalézt zde. S prezentací jsem spokojená tak nějak napůl, určitě bych na ní chtěla ještě zapracovat, obzvlášť co se vzhledu a obrázků týče.

Aktivizačních prvků bych užívala především k zjišťování, nakolik jsou posluchači již předem seznámeni s tímto tématem. Tedy otázky ano/ne, případně ankety, které bych předpřipravila. Nevím, zda to jde, ale bylo by možná dobré případně dát prostor posluchačům, aby mohli poslat své vytvořené myšlenkové mapy/infografiky apod. Ale nevím, zda by to šlo.

Administrátora bych požádala, aby dohlížel především na chat, přeposílal mi případně dotazy, pokud bych si nevšimla a podobně. Pokud by to šlo, předala bych mu na starost také aktivizační prvky (ankety, otázky apod.)

Příspěvek vytvořen 16

5 komentářů u “Webinář – kreativní práce s informacemi

 1. Chválim pripojenie použiteľnej prezentácie, vďaka ktorej mám lepšie povedomie o obsahovej náplni Webinára. Na druhej strane by som privítala konkrétne príklady aktivizačných prvkov napr. presné znenie ankiet pre účastníkov a pod. Napriek tomu, že zdieľanie vlastných infografík a máp je zaujímavý koncept, tak si myslím, že by to pre účastníka znamenalo príliš časovo náročnú prípravu dopredu. Mám za to, že by v tomto prípade veľmi záviselo na širšom kontexte výučby, v ktorom by bol Webinár použitý tzn. či je to jednorázová udalosť alebo súčasť pravidelnej výuky. Celkovo však hodnotím tému aj prevedenie pozitívne.

 2. Ahoj Věro,
  velice mne zaujal tvůj nápad na webinář o kreativní práci s informacemi. Prezentace k tématu je velice zdařilá. Jen jsem si podle zadání představovala tento úkol trochu jinak/konkrétněji. Osobně mi zde chybí určení konkrétních aktivizačních metod nebo otázek, které by sis představovala v průběhu webináře. Ovšem jinak si myslím, že jsi zadání splnila dostatečně, protože je zde vidět, jak jsi se nad tématem zamýšlela.

 3. Ahoj Věrko,
  téma, které sis vybrala pro svůj webinář, je skvělé. K připravené prezentaci nemohu nic vytknout, velmi dobře pracuješ s obsahovou náplní, která s propojením designu prezentace krásně ladí a udrží tak pozornost sledovatele. Z tohoto úhlu pohledu si tedy tvůj webinář umím velice pěkně představit. Na druhou stranu aktivizační sice mluvíš o vytvoření anketek, ale trochu mi chybí uvedení jejich zaměření, respektive čeho přesně by se měly týkat. Nápad s předvedením vlastních myšlenkových map je skvělý a myslím, že by se dal vcelku snadno vyřešit -> ukáže jen ten, kdo už někdy nějakou mindmapu dělal a chce ji ukázat. Vzneslo by to trochu odlehčenějšího pohledu na celou tématiku, což je podle mě u webinářů potřebné.
  Celkově hodnotím vypracovaný úkol jako velice zdařilý a doufám, že jednou vytvoříš webinář, který pošleš do světa :).

 4. Ahoj 🙂 Rozhodně dobré téma. Jako aktivizačního prvku by se dalo klidně využít třeba programu Coggle, který umí nechat více uživatelů kolaborovat na jedné mapě v online prostředí. Studenti kurzu by tak mohli společně třeba řešit nějaký problém za využití myšlenkových map nebo něco kreativně vytvářet. Jinak v téhle oblasti si nemyslím že dotazníky na faktuální znalosti mají nějaký význam, spíš bych se popřípadě pro zpětnou vazbu zeptal komu se líbil jaký program, k čemu by MMPs využili v reálném životě atd

 5. Pěkný den,
  šlo by to buď tak, že mapy pošlou předem vám a dáte si je do prezentace, nebo by měli mít také možnost sdílet obrazovku, když jim udělíte právo.
  Prezentace mi přijde skvělá hlavně množstvím příkladů map. Co se mi líbí méně je to, že nikde není zdroj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek