Reflexe cvičení

Paní Veronika Něničková z CITu nám během cvičení představila několik zajímavých aplikací, kterých lze využít pro interaktivní a participativní předávání znalostí a osvětlila nám, jak bychom měli vytvářet prezentace, aby byli pro publikum zajímavé.

Za nejzajímavější nástroje, které mi přednáška předala, pokládám Nearpod a Socrative. Jedna se o platformy, které umožňují sdílení prezentací s publikem v reálném čase. Je to nejen skvělý způsob jak předat informace, ale zároveň dovoluje zapojení sledujících do přenášky, neboť poskytuje několik způsobů, jak posluchače zapojit – anonymní odpověď na otázky, kvízy a podobně. Podobnou aplikací je také Pear Deck, kterého využíváme v rámci jednoho předmětu. Tento způsob výuky pokládám za velmi praktický už jen proto, že si posluchač může prezentaci pustit na svém počítači a nemusí sledovat tabuli.

Paní Něničková nám také představila několik způsobů, jak oživit svoji prezentaci. Například dobrým způsobem, jak upoutat posluchače, je přidávat malůvky, ať jsou sebeošklivější – i ty dokáží zaujmout. Už i v samotném PowerPointu lze vytvářet kresby, které lze připojit. Případně existuje spousta jiných aplikací, například Autodek Sketbook.

V další části cvičení jsme si zkoušeli práci s ipady a stylusem. Každý jsme měli možnost ozkoušet si, jak se s nimi pracuje, vytvořit si krátkou prezentaci se svými malůvkami a nasdílet si ji na projektoru.

Tato část výuky mě bohužel neoslovila. Práce s ipadem a stylusem je podle mě dosti subjektivní záležitost. Ani tablet, ani ipad mě nikdy neoslovily, nepochopila jsem jejich výhody a nepropadla jejich kouzlu. Chápu, že práce s nimi může přinášet jisté výhody, například skladnost, možnost rychlého použití, ale ani to nepřeváží nevýhody, které v práci s nimi spatřuji – malá obrazovka, slabší výkon.

Příspěvek vytvořen 16

Jeden komentář u “Reflexe cvičení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek