Živý přenos

V rámci úkolu jsem se rozhodla vrhnout se po hlavě do jámy lvové a zasvětit mamku do základů práce s Wordem, protože to po mně už delší dobu požaduje. K výuce práce s počítačem se mi u mamky osvědčila kombinace programu TeamViewer a aplikace Skype.

Pro mé účely je kombinace těchto dvou platforem naprosto ideální. Vlastním přídavnou obrazovku, tudíž můžu s mamkou zároveň komunikovat a vidět ji prostřednictvím kamery a zároveň vidět plochu jejího počítače skrze TeamViewer. Mamka sice nemá luxus druhé obrazovky, ale prozatím ji vždy stačil můj hlas, abych ji odnavigovala, co má vlastně dělat.

K využívání programu TeamViewer jsem se rozhodla především proto, že vidím, co mamka na ploše svého počítače dělá. Dříve jsme používali pouze Skype, ale to se mi neosvědčilo, protože mi mamka mnohdy klikala na jiné ikony, než měla, případně nevěděla, o čem mluvím. Pomocí vzdáleného připojení přes TeamViewer jí tedy ukážu, co má dělat a ona to po mně pak opakuje. Je to nejpohodlnější a nejrychlejší řešení.

Skype jsme začali používat s časem, protože obyčejné telefon není nejvhodnější. Ani telefonáty přes Messenger ne nám úplně neosvědčily. Hovory často padají, případně se s mamkou neslyšíme. Navíc bych s ní opět musela volat přes telefon, tím pádem by to byla opět náročnější manipulace. Skype mi dovoluje volat přes notebook, takže mám volné ruce.

Skype:

Team Viewer:

Příspěvek vytvořen 16

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek