IoT a minipočítače – Edmodo

Z různých IoT projektů, které se věnují vzdělávání, mě nejvíce zaujalo Edmodo. Jedná se o platformu nabízející komunikaci, spolupráci a pomoc v rámci výuky. Aplikace se převážně specializuje na učitele, mohou mezi sebou sdílet materiály a podklady k přednáškám i testům. V případě zájmu může učitel nasdílet svou třídu se studenty i rodiči.

Myslím si, že právě tento projekt má v dnešní společnosti velký potenciál. Oceňuji, že využívá příležitosti, které IoT nabízí, a dovoluje učitelům navzájem si pomáhat a podporovat se při výuce. Aplikace je podle oficiálních stránek velmi snadná k užívání a flexibilní. Je snadné ji pochopit a zorientovat se. Její využívání nabízí výhody i pro studenty – mají přístup k materiálům, které poskytuje jejich vyučující, mohou se zapojit do virtuální diskuze a podobně.

Za předpokladu, že bych byla učitelem, zajisté bych tuto aplikaci využívala k vyučování svých žáků. V dnešní době mi přijde poměrně přirozené využívat informačních systémů a podobných platforem ke komunikaci s nimi a ke sdílení materiálů k výuce. Líbila by se mi i možnost v případě potřeby se inspirovat ostatními vyučujícími, jak vytvářejí přednášky a kde berou materiály.

Příspěvek vytvořen 16

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek